A közösségi szolgálat szabályai az Ady Endre Gimnáziumban - 2015-2016. tanév

• Minimum 2 különböző szervezetnél kell teljesíteni az 50 órát.
  • Minimum 3 tanuló együtt teljesítsen egy közösségi szolgálat során. Ettől eltérni csak igazgatói engedéllyel, egyéni elbírálással lehet.
  • Egy nap maximum 3 óra teljesíthető.
  • A 9. évfolyam végére minimum 10 óra teljesítése elvárás.
  • A tanórákon kívüli, az iskolában végzett tevékenység elszámolható a közösségi szolgálatba a koordinátor tanárok igazolásával (Katonáné Mayer Katalin, Frekot Erika,  Sallai Zoltán).
  • A 2015-2016. tanévtől kezdődően, felmenő rendszerben minden tanulónak minimum 1 alkalommal beszámolót kell készítenie a teljesített szolgálatról. Ennek formája lehet: PPT vagy 2 oldalas fényképes beszámoló. A koordinátor tanárnak leadott PPT vagy írásos beszámoló 1 óra feldolgozó órának számít.
  • Együttműködési megállapodást kötünk tanévenként a szervezetekkel, de legkésőbb az adott tanévben május 31-ig. Ennek hiányában közösségi szolgálat tevékenysége nem folytatható. Utólag nem köthető szerződés.
  • Csak nonprofit tevékenységű szervezetnél végezhető közösségi szolgálat.

Kérés a szülőkhöz

Keresünk olyan fogadó szervezeteket, akik tudják fogadni a diákjainkat közösségi szolgálatra.

Kapcsolattartók:

Katonáné Mayer Katalin és Sallai Zoltán koordinátor tanárok,