A 7.a élményei a Petőfi Irodalmi Múzeumban

A kiállításhoz a régimódi, de nagyon szép csigalépcsőn felérve először egy piros szobába érkeztünk, ahol a fal tele volt érdekességekkel Petőfiről. Itt beszélgettünk arról, hogy kinek mi jut eszébe a piros színről, valamint, hogy Petőfinek nem ismerjük a valódi kinézetét, mert minden festményen kicsit másképp néz ki. A második szoba fehér színt viselt, ahol megismertük Petőfi gyermekkorát. Megtudtuk, hogy hány nyelven beszélt, és hogy nem tartozott a jó gyerekek közé: megszökött az iskolából, mert nem voltak jók a jegyei. Azt is elmesélte nekünk a tárlatvezető, hogy nagyon gyorsan alkotott, és ezért nekünk is csak 10 perc alatt kellett megcsinálni egy feladatot csoportosan. A feladat egyszerű volt, kaptunk egy képet egy tárgyról, ami ott volt a kiállításon (pl. kép) és azt meg kellett keresni. Tanulmányozhattuk és egy témát kellett kidolgozni pl., hogy nézne ki Petőfi, ha most itt élne köztünk. Kis idő elteltével leültünk a földre és a csoportok elmondták vagy bemutatták azt, amit csináltak. Az utolsó terem zöld színben pompázott, sok csodadologgal, egy beszélgető Petőfi (hologram), biliárdasztal és abban egy ismeretterjesztő játék, ráadásul még Petőfi pipagyűjteménye is. Folytattuk a feladatot, és további érdekességeket tudtunk meg, pl. hogy Petőfi gyalog utazott Magyarországon, imádott biliárdozni és szenvedélyes gyűjtögető volt. Utána még mindenki gyönyörködhetett kedve szerint, néhányan korabeli ruhákba öltöztek. Teljesen új oldaláról ismertem meg Petőfit, érdekes, izgalmas élmény volt.

Fekete Márton 7.a