2015. évi őszi és téli időszak a Madárbarát kertben

Kedves Szülők! Kedves Diákok!

Az őszi szünet után ismét megkezdjük a madarak etetését az iskola Madárbarát kertjében. Kérjük, hogy szotyola (apró, fekete napraforgómag) küldésével segítsék a madáretetést. Az adományokat az igazgatóhelyettesi irodában lehet leadni Frekot Erika igazgatóhelyettesnél.

Köszönjük!

Őszi munkálatok a Madárbarát kertben

A 10.b biológiai tagozatos diákjai ellenőrizték a madárodúkat. Mindben volt költés az idén! Főként mezei verebek és egy odúban széncinkék költöttek. A „veréblakótelepekben” is volt fészekkezdemény, de ebben nem volt sikeres költés. Ezeket az odúkat új helyre tettük, hátha jobban elfogadják a madarak.

Minden odút új dróttal függesztettünk fel, így könnyebb lesz a kinyitásuk is.

A nagy madáretető teteje tavaly teljesen elkorhadt. A farostlemezt Kőszegi László tanár úr alumínium lemezre cserélte. A 9.c biológia tagozatos diákjai pedig szép zöldre festették az új tetőt. Iskolánk gondnoka és kertésze visszahelyezte az etetőt a tartóoszlopára. Most már semmi akadálya, hogy ebben is megkezdődjön a tavaszig tartó etetés.

A madárbarát fáink is termést hoztak: apró almákból bőséges a kínálat a madarak számára.

Frekot Erika